słodycze zero kalorii
Suplementy

Przyjemność bez wyrzutów sumienia? To możliwe!

Obecnie coraz więcej osób walczy o utrzymanie szczupłej sylwetki. Aby to osiągnąć wiele z nich całkowicie rezygnuje z jedzenia słodyczy, a inni wyznaczają sobie tak zwany cheat day – jeden wyjątkowy dzień w którym pozwalają sobie na odstępstwa od diety. Niedawno na rynku produktów dietetycznych pojawiły się produkty będące rozwiązaniem dla osób na dietach niskokalorycznych, które nie potrafią odmówić sobie kawałka czekolady od czasu do czasu – słodycze zero kalorii.

Zalety dietetycznych słodyczy

Największą zaletą słodyczy zero kalorii (dostępnych tutaj) jest – jak sama nazwa wskazuje – bardzo niska zawartość kalorii. Słodkości tego typu zamiast cukrem słodzone są zazwyczaj słodzikami, co sprawia że są mniej tuczące. Jest to także dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na cukrzycę. Biały cukier dodawany do wielu produktów nie tylko dodaje kilogramów, ale także jest szkodliwy dla szkliwa. Zastąpienie go naturalnymi cukrami takimi jak ksylitol czy fruktoza pozwala nie tylko szybciej schudnąć, ale także poprawia samopoczucie. Co więcej, odstawienie cukru może pozytywnie wpłynąć na cerę.

Od wyboru do koloru

Równie dużą zaletą słodyczy zero kalorii jest ich ogromna różnorodność. Na rynku znajdziemy czekolady, batoniki oraz ciasteczka bez cukru, ale także gotowe mieszanki do wypieków ze słodzikami naturalnego pochodzenia. Dostępne są również słodkie kremy do chleba, budynie, kisiele i galaretki. Fani żelków również znajdą coś dla siebie. Producenci popularnych marek słodyczy również zaczynają wypuszczać odchudzone wersje swoich produktów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.