olimp flex power
Suplementy

Olimp flex power, czyli jak pozwolić sobie na maksymalne zaangażowanie w trakcie trenignów

Olimp Flex Power jest preparatem dla osób aktywnych, które podczas swoich treningów musiały rezygnować z niektórych ćwiczeń ze względu na troskę o swoje stawy. Jest to suplement diety, który wspiera wytrzymałość struktur ludzkiego narządu ruchu. Jest stworzony do wczesnej profilaktyki problemów spowodowanych nadmiernym obciążeniem stawów. 

Troska o układ kostno-stawowy

Ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności sprawiają, że należy bardziej skupić się na odpowiedniej regeneracji. Regeneracja jest odbudową uszkodzonych komórek ciała oraz ich wzrostem. Brak troski o prawidłową regenerację organizmu po ćwiczeniach, niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Bez niej nie tylko zostanie przeciążony organizm, ale też efekty ćwiczeń będą mniej widoczne. Pojawić mogą się kontuzje, szybsze zmęczenie, brak apetytu, a nawet problemy z koncentracją i pogorszenie samopoczucia. Regeneracja może być wspomagana przez różnego typu suplementy. Dlatego bazą produktu Olimp Flex Power jest hydrolizat kolagenu typu I i typu II. Bierze on udział w procesach odnowy torebek stawowych oraz innych istotnych struktur całego narządu ruchu. W naturalnych warunkach kolagen jest jednym z najważniejszych składników, które biorą udział w odbudowie stawów, ścięgna i kości, więc suplement ten nie jest wprowadzaniem do organizmu żadnych obcych substancji, ale jedynie wspomagaczem procesów, które zachodzą w nim od początku istnienia. 

Nie tylko kolagen

W składzie produktu znajduje się nie tylko występujący naturalnie w organizmie kolagen, lecz także wiele składników wzmacniających jego działanie. Należą do nich, wspierające stawy, kości i ścięgna: witamina C i D, wapń, magnez. Dodatkowe wsparcie dla mechanizmów regeneracyjnych zapewnia dodatek kwasu hialuronowego, chondrolityny i glukozaminy. Taka kombinacja sprawia, że suplement ten jest odżywką zawierającą komplet wszystkich niezbędnych minerałów i witamin do uzupełnienia codziennej diety o niezbędne mikroskładniki. 

Efekty stosowania Olimp Flex Power

olimp flex power

Stosowanie wspomnianego produktu wpływa korzystnie na działanie wszystkich elementów struktury narządu ruchu, takich jak:

  • kości,
  • ścięgna,
  • więzadła,
  • torebki stawowe. 

Suplement wpływa na ich elastyczność oraz chroni je przed mikrourazami, poprawia ich regenerację i sprawia, że są bardziej wytrzymałe. W efekcie tego możliwe jest wykonywanie bardziej wymagających i bardziej obciążających ćwiczeń. 

Zasady stosowania 

Produkt zawiera wysoką zawartość składników aktywnych, stąd producent zaleca stosowanie jednej porcji suplementu dziennie. Ma on formę proszku, a ten należy rozpuścić w około 200 mililitrach wody zimnej. Jedna porcja to 14,4 gramów proszku, czyli dwie miarki (miarka załączona do produktu). Produkt powinien zostać spożyty od razu po przygotowaniu, jako przekąska między dwoma innymi posiłkami w ciągu dnia – nie powinien być spożywany na śniadanie, lub na kolację.

Pamiętać należy, że suplement jest jedynie jednym z dodatków usprawniających funkcjonowanie pewnych funkcji organizmu, a sam nie zastąpi zbilansowanej diety i zdrowego trybu życia. Zrównoważony sposób żywienia może jednak znaczącą przyspieszyć działanie suplementu, a nawet pogłębić jego efekty. 

Dla kogo Olimp Flex Power?

Produkt przeznaczony jest jedynie dla osób dorosłych. Szczególnie polecany jest tym, którzy są aktywni fizycznie lub  są obciążeni wysiłkiem fizycznym i dążą do usprawnienia lub utrzymania prawidłowego funkcjonowania różnych elementów narządu ruchu.