odżywka białkowa na noc
Suplementy

Jak wybrać odżywkę białkową na noc?

W trakcie nocnego wypoczynku nasz organizm się regeneruje i zbiera siły na kolejny dzień. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest odżywka białkowa na noc, która cieszy się sporym uznaniem na rynku. Jak dobrać najlepszą opcję? Co daje białko na noc? Jakie znaczenie ma ten produkt?

Dobra kondycja i masa mięśniowa

Okazuje się, że jakość i ilość spożywanego białka w dzień ma spore znaczenie dla utrzymania i wzrostu masy mięśniowej. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, z pewnością nasz wysiłek nie da zamierzonych efektów. Proces budowy nowych białek jest nazywany syntezą białek mięśniowych. Znajdują się one w stanie anabolicznym lub katabolicznym. Jeżeli zależy nam na wzroście mięśni, warto dążyć do stanu anabolicznego. Poza dzienną dawką białka, szczególnie istotna jest jego dystrybucja także z posiłkami zjadanymi każdego dnia. Maksymalną syntezę białek mięśniowych zapewni nam zjadanie ok. 25-30 gramów białka na dzień. 

odżywka białkowa na noc

Odżywka białkowa na noc

Białko w nocy także ma duże znaczenie. Okazuje się, że często zaniedbujemy podaż białka w ważnych momentach, jakimi są ostatni posiłek przed snem, czy też okres potreningowy. W nocy również warto dostarczyć organizmowi wartościowego białka wraz z węglowodanami. Ostatniego posiłku wieczorem nie należy pomijać, gdyż osiągniemy odwrotne skutki do zamierzonych. Sportowcy chętnie sięgają po spożywania białka przed snem, który wpływa na regenerację i wzrost masy mięśniowej. Zakupu dokonamy w sklepach internetowych, gdzie każdy znajdzie idealny dla siebie produkt.